Organizator

PLGBC LOGO_strona

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową (nie nastawioną na zysk), mającą na celu wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

Sponsorzy

Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków biurowych, które tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju biznesu, są zdrowe i komfortowe dla ich użytkowników i dobrze wpisują się w otaczającą je tkankę miejską. Firma działa w Polsce od 1997 roku. Projekty Skanska Property Poland to najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałych lokalizacjach, poddawane certyfikacji w systemie LEED.

Armstrong Building Products to światowy lider wśród producentów sufitów podwieszanych. Oferta firmy obejmuje kompleksowe systemy sufitów akustycznych z płyt mineralnych, metalowych i drewnianych wraz z elementami zawieszenia. Sufity Armstrong spełniają wysokie wymagania akustyki i higieny pomieszczeń, pozwalają kreować wnętrza zgodne z najnowszymi trendami w architekturze. Dedykowane są do budynków użyteczności publicznej. Armstrong od samego początku działalności jest pionierem w podejmowaniu inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Od 1998 r. wytwarza swoje produkty zgodnie z ideą Cradle to Cradle, a sufity firmy wykorzystywane są w budynkach certyfikowanych w LEED, BREEAM i DGNB.

Druck

Armacell specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. Wybrane izolacje techniczne z grupy Armaflex posiadają deklaracje środowiskowe EPD typ III, potwierdzone przez stronę trzecią. Armacell posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji.

Pierwsze biuro Arupa w Polsce zostało otwarte w 1998 roku. Obecnie, w biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu firma zatrudnia ponad 160 profesjonalistów. Arup oferuje pełną gamę usług projektowych i konsultingowych, wykorzystując wiedzę polskich specjalistów oraz ekspertów z oddziałów Arupa na świecie. Sięga po najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, dbając jednocześnie, by realizowane projekty nie tylko w pełni zaspokajały potrzeby Klientów, ale były także ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Podejmuje się różnorodnych zadań: od drobnych studiów, aż po kompleksowe projekty i zarządzanie dużymi inwestycjami.

Grupa LafargeHolcim to największy na świecie producent materiałów budowlanych, powstały w wyniku fuzji dwóch gigantów: Lafarge i Holcim. LafargeHolcim obecny jest w 90 krajach na całym świecie, zatrudnia 115 000 osób i obejmuje ponad 2500 placówek (w tym ponad 1600 zakładów wytwarzających beton towarowy, ponad 600 zakładów produkcji kruszyw, ponad 180 zakładów cementowych i 70 przeładowni kruszyw). LafargeHolcim to 32,6 mld sprzedaży netto i 386,5 mln ton mocy zainstalowanej na całym świecie oraz najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu cementu, betonu i kruszyw. Priorytety firmy to: bezwzględne przestrzeganie zasad ochrony zdrowia, bezpieczeństwo oraz zrównoważony rozwój. Credo firmy brzmi „Budujemy lepsze miasta”.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Gama doświadczeń biura obejmuje technologicznie zaawansowane budynki biurowe, użyteczności publicznej, przemysłowe oraz mieszkaniowe. Zespół biura tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Horizone Studio oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

dekra-logo-CMYK

DEKRA w Polsce jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE z siedzibą w Stuttgarcie – światowego lidera w dziedzinie usług dla przemysłu, badań wyrobów, odbiorów technicznych, rzeczoznawstwa, nadzorów inwestycyjnych oraz certyfikacji systemów zarządzania i rozwoju personelu. Szeroka i aktualna wiedza specjalistów oraz umiejętności zdobyte podczas realizacji największych inwestycji ostatnich lat w Polsce plasują DEKRA Polska w czołówce firm oferujących usługi eksperckie na każdym etapie złożonych projektów budowlanych.
DEKRA Polska jest partnerem francuskiej firmy Cerway w zakresie certyfikacji budynków w schemacie HQE i aktualnie to jedyna jednostka certyfikująca uprawniona do przyznania certyfikatu HQE w Polsce.

forbo_flooring_logo

Forbo Flooring jest światowym liderem w produkcji wykładzin linoleum oraz jednym z największych producentów wykładzin PVC oraz dywanowych. Wykładziny Forbo łączą w sobie funkcjonalność, kolorystykę i wzornictwo i tworzą gotowe rozwiązania do każdego wnętrza w każdym segmencie rynku. Wykładziny Forbo są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ekologii, a ich zastosowanie pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie i komfort pracy osób przebywających w budynku. Zastosowanie wykładzin Forbo podwyższa również punktację w certyfikacji LEED i BREEAM.

patroni honorowi

Marszałek
Województwa Mazowieckiego

Belgian Business Chamber

British Polish Chamber of Commerce

Business France Polska

Scandinavian-Polish Chamber of Commerce

Stowarzyszenie Architektów Polskich

WorldGBClogo_www

World Green Building Council

patroni wspierający

breeam CMYK
LOGO_ITB

patroni medialni

galeriehandlowe_logo

współpraca